Wij werken momenteel aan een nieuw forum voor Androidworld. Het is daarom momenteel niet mogelijk om te reageren of nieuwe topics aan te maken.
vind het inderdaad vervelend dat je niet van player kan veranderen! via 3g hapert hij gewoon heel erg en de kwaliteit is te slecht voor woorden!
ReviewFunctiesDat een app zoals deze handig is, moge duidelijk zijn. Als je bijvoorbeeld in de trein zit en je hebt een programma moeten missen, dan heb je mooi de tijd en de mogelijkheid om deze terug te kijken. De app om RTL-programma’s terug te kijken, genaamd RTL XL, is een heel simpele app en daar is niks mis mee. De app doet namelijk wat het moet doen: je in staat stellen om programma’s terug te kijken.
Het scherm opent met een carousel van programma’s, waar je doorheen kan bladeren. Dit is nogal afgekeken van Apples coverflow-functie in bijvoorbeeld iTunes. Het nadeel is dat je maar één programma tegelijkertijd ziet en het bladeren naar het juiste programma op deze manier wat omslachtig is. Het ziet er leuk uit, maar voegt weinig toe. Gelukkig is er ook een zoekknop, waarmee je wordt gepresenteerd met een lijst van programma’s en uiteraard een zoekfunctie. Wellicht is het verstandiger om hiervan het beginscherm te maken.
Wanneer je een programma selecteert, kom je in een scherm terecht waar je alle beschikbare afleveringen ervan ziet. Ook is er een tabje waar je specifieke fragmenten van het programma kunt bekijken, maar dan moeten deze uiteraard wel beschikbaar zijn. Je kan ook nog wisselen tussen een lijstweergave en een rasterweergave. De lijstweergave geeft een korte beschrijving van het programma, terwijl de rasterweergave dit achterwege laat. Wel kan je met de rasterweergave meer uitzendingen tegelijktertijd op het scherm zien.
De volgende stap is om de gewenste uitzending te starten. Dit doe je uiteraard door de uitzending die je wilt kijken, aan te klikken. Er wordt dan een player geopend, waarna de uitzending begint af te spelen. Het laden kan soms wat lang duren op een mobiele verbinding, dus bij voorkeur gebruik je Wi-Fi. Echter, als de video eenmaal aan het spelen is, gaat het meestal wel goed. De kwaliteit van de video’s is niet denderend en er is ook geen optie aanwezig om dit te wijzigen.
Wat ik miste zijn weergaven om nieuwe programma’s of populaire programma’s te zien. Je moet nu wel specifiek weten wat je wilt zien en kan niet echt op de gok de app opstarten.
InterfaceDe ontwikkelaar heeft met de interface duidelijk elementen van Android 4.0 gebruikt, zoals de tabjes en de manier waarop de tabjes in de action bar verwerkt worden in landschapmodus. Dit kunnen we alleen maar toejuichen. Er valt echter nog wel één en ander te verbeteren aan de interface. Zo zou de eerder genoemde carousel vervangen kunnen worden. Ook is het onnodig om twee knoppen in de action bar te hebben voor te schakelen tussen lijstweergave en rasterweergave. Eén knop die van icoon verandert zou ook prima werken. De zoekweergave bevat nu een lijst met programma’s, die op een willekeurige manier “gesorteerd” lijkt te zijn. Wellicht is het beter om de programma’s op alfabetische volgorde te sorteren en onder een kopje per letter in te delen, zoals in je contactlijst.
Screenshots
Androidgemist.nl Player
ConclusieRTL XL is een app die doet wat het moet doen, maar tegelijkertijd ook nog verbeterd kan worden. De app is handig om je programma’s terug te kijken, dat doet het prima. Verbeteringen op het gebied van interface en functies kunnen de app nog een stuk beter maken. Hopelijk gaat de ontwikkelaar hiermee aan de slag. Zo komt de app op het niveau van Uitzending Gemist, een app die toch net wat beter uitgewerkt is. Voorlopig moet de app het dus hebben van het gemak dat het met zich meebrengt.
De app krijgt 3,5 ster van ons, wat redelijk overeenkomt met de huidige 3,2 sterren in de Market. De reden is dat de app prima doet wat het moet doen, maar duidelijk verbeterd kan worden. De app heeft snel na de release al een update gehad om fouten op te lossen, wellicht belooft dat goeds voor de toekomst van de app.
Versie:
1.0.2
Omvang/SD-kaart:
554KB / Nee
Prijs:
Gratis
Getest op:
Galaxy Nexus (4.0.2)
Marketrating:
Rating: 3.5 out of 5 stars
Ons eindoordeel:
Rating: 3.2 out of 5 stars
Hoe installeer ik deze app op mijn telefoon?
Eerdere versies van ‘App van de Week’ vind je*hier.
Lees het volledige artikel op Androidworld